Marketing

Jak dotrzeć do setek nowych klientów za darmo?

W dzisiejszych czasach płatna reklama to jest obowiązkowym elementem każdej firmy.

Powiedział guru marketingu internetowego

To zdanie jest oczywiście prawdą, ale zastanówmy się czy każda firma może pozwolić sobie od razu na płatne reklamy? Budżet 200 złotych miesięcznie w porównaniu z resztą konkurencji, może okazać się po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Dopiero przy ok. 1000 złotych miesięcznie można zobaczyć realne efekty swoich kampanii i zająć się ich optymalizacją. Czy znaczy to, że każda firma, która dopiero zaczyna jest z góry skazana na porażkę? Odpowiedź jest prosta – nie, jeśli wykaże się odpowiednio dużą kreatywnością.

Najskuteczniejsza reklama

W Pomyśl inaczej również nie zaczynaliśmy od płatnej reklamy. Powiem więcej, nawet teraz, gdy firma przynosi już w miarę stabilny dochód podchodzimy do niej z dużym umiarem. Dlaczego? Bo to zadowolony klient jest naszą najlepszą wizytówką i reklamą.

Wystarczy zatem, że wykonasz dla kogoś świetną pracę i potem poprosisz go o dłuższą opinię, referencję. Pamiętaj, by zapytać go także o to, czy nie zna kogoś, komu mógłbyś pomóc w podobny sposób. Co ciekawe, z naszych analiz wynika, że aż 80% klientów pochodzi z ruchu organicznego. Pokazuj zatem swoje projekty np. na grupach na Facebooku i chwal się referencjami od zadowolonych klientów. Żaden rodzaj płatnej reklamy tego nie zastąpi!

Bądź aktywny na wszystkich portalach

Większość firm (w tym również my) koncentruje swoje siły na Facebooku. Dodajemy tam swoje ogłoszenia i liczymy na to, że potencjalni klienci zainteresują się nasza ofertą i do nas napiszą. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie, ale… może być jeszcze lepiej!

Nie ograniczaj się bowiem tylko do jednego medium. Bądź aktywny także na Istagramie, LinkedIn i pokaż swoje projekty na Behance. Nowa aktywność raz w tygodniu zupełnie wystarczy, by działać cuda w dłuższej perspektywie. Co więcej, nie zapomnij stworzyć wizytówki swojej firmy w Google a także dodać tam trochę informacji i wpisów (np. te z bloga). Jeśli będzie robił to progresywnie to uwierz mi, sukces jest już tylko kwestią czasu.

Jeśli nie masz przewagi konkurencyjnej, nie konkuruj.

Jack Welch

Cold mailing

Wykonywanie telefonów, które mają na celu przedstawienie twojej oferty potencjalnym klientom i skłonienie ich do zakupu to tzw. cold calls. Ich skuteczność była duża przed erą internetu, ale teraz większość firm woli używać poczty elektronicznej. Dzięki niej przedsiębiorca ma czas na zapoznanie się z Twoją ofertą a także na jej przemyślenie.

Jak to wykorzystać? Stwórz specjalną ofertę w formie eleganckiej prezentacji i przesyłaj ją do osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane. A jak je znaleźć? Po prostu przeglądając internet!

Pamiętaj, by nie była to oferta podobna do innych firm. Musisz się czymś wyróżnić. Przykładowo w Pomyśl inaczej do każdego projektu strony www dodajemy optymalizację SEO oraz szybkości witryny za darmo. Co prawda, wymaga to dodatkowej ilości pracy, ale zawsze uwzględniamy to w wycenie naszej usługi.

Pokaż się światu

Na koniec, chciałbym powiedzieć o ciekawej i bardzo prostej metodzie reklamy. Jeśli masz specjalistyczną wiedzę w temacie np. marketingu to spróbuj nawiązać współpracę z jakimś większym portalem lub gazetą. Publikuj tam gościnnie wpisy a jeśli będą one rzeczywiście wartościowe to klienci będą zaglądać do ciebie sami. Proste a jakie skuteczne!

P.S. Niedługo ukaże się kolejna część tego artykułu, dlatego zapraszamy do śledzenia naszego bloga. Miłego dnia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *