85 procent wszystkich transakcji sprzedaży ma miejsce zaraz po tym, kiedy ktoś mówi, że produkt lub usługa są dobre.

Brian Tracy, Psychologia sprzedaży

Najpotężniejszym ze wszystkich form reklamy jest marketing szeptany. Wszelka inna reklama jest próbą skłonienia ludzi do wypróbowania produktu lub usługi po to, by mógł się rozpocząć marketing szeptany. Jak zatem wykorzystać swoje umiejętności w 100 procentach? Jak skłonić klientów do tego, by opowiadali o Twojej firmie i polecali ją innym? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Nie bój się pytać

Zadowoleni klienci są twoim największym skarbem. To oni staną się źródłem referencji a także Twoją najważniejszą wizytówką. Warto zatem poświęcić im trochę czasu i dopytać o kilka kwestii.

Zadzwoń zatem lub napisz do osoby, która korzystał z Twoich usług i powiedz na przykład tak:

Dzień dobry!

Rozmawiamy z naszymi najcenniejszymi klientami, aby zorientować się, jak możemy im lepiej służyć w przyszłości. Czy mogę zadać panu kilka pytań?

Ibidem

Po takim wstępie możesz być pewny, że rozmówca będzie zainteresowany tym, o co chcesz go zapytać. Zaspokój więc jego ciekawość i zadaj pytania tego typu:

  • Dlaczego postanowił pan kupić od nas, a nie od kogoś innego?
  • Jaką konkretną korzyść lub wartość daje panu nasz produkt?
  • Jak pan sądzi, jakiego typu klient skorzysta na naszym produkcie najbardziej?
  • Czy jest coś wyjątkowego, co daje nasz produkt, a czego nie spodziewał się pan przy zakupie?

Sprzedawaj dwa razy więcej

Dzięki odpowiednim pytaniom Twój rozmówca otworzy się przed tobą a ty, zyskasz wiele wartościowych informacji. Jeśli będziesz słuchał uważnie to prawdopodobnie dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, by przedawać dwa lub trzy razy więcej.

Co więcej, Twój dawny klient przypomni sobie o Tobie i na pewno, opowie o tym komuś jeszcze. Dzięki temu od ucha do ucha będzie krążyć o Tobie świetna opinia jako człowieka dbającego o dawnych klientów i szczerze zainteresowanego ich życiem.

Czym więc jest najlepsza reklama na świecie?

Podsumowując, najlepsza reklama to nic innego jak zadowolony klient, który z czystym sumieniem może polecić Cię innym. To właśnie on jest źródłem cennej wiedzy na temat twoich produktów a także informacji na temat rynku. Wie co w nim jest fajnego, a co go denerwuje. Dodatkowo, możesz zapytać go, czy nie zna kogoś, komu mógłbyś pomóc w podobny sposób.

Inwestuj zatem w dobre relacje z Twoimi klientami, bo taka inwestycja na pewno się zwróci!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *