01. Nasz kolejny projekt

O Studio Rondo to studio zajmujące się produkcją i postprodukcją filmów promocyjnych. Pewnego dnia napisał do nas jej szef a także operator i producent – Marceli Gawryś. Po zapoznaniu się z jego zapytaniem zaczęliśmy myśleć nad odświeżeniem dawnej strony Studia Rondo.

Krótko mówiąc, strona miała być wizytówką studia a także zawierać formularze do pobrania cennika oraz kontaktu. Oczywiście, dwoma najważniejszymi punktami powinny być oferta oraz portfolio, dlatego postanowiliśmy je zaprezentować w jak najlepszy sposób.

02. Pomysły i koncepcja

Szczerze mówiąc, na początku nie mieliśmy pomysłu jak to zrobić, ale na szczęście Pan Marceli podrzucił nam propozycję, by wykorzystać efekt parallaxu, czyli przesuwającego się tła. I tak zrobiliśmy.

Wykorzystaliśmy go do zaprezentowania oferty studia, jednak do portfolio chcieliśmy podejść w autorski sposób. Chcieliśmy stworzyć coś co poprawi jego wygląd i sprawi, że nie będą to tylko nudne kafelki z filmami. Poszperaliśmy trochę w internecie i spróbowaliśmy. Wykonaliśmy animacje on scroll, które sprawiają, że jeden wiersz filmów przewija się delikatnie w lewo, a drugi w prawo (horizontal scroll). Po dostosowaniu odpowiednich parametrów portfolio wyglądało naprawdę świetnie i przede wszystkim, przykuwało uwagę już od samego początku.

03. Prosty i elegancki design

Samą stronę staraliśmy się utrzymać w nurcie minimalizmu i prostoty. Według nas, nie ma co przesadzać z treścią, dlatego wyróżniliśmy to co najważniejsze a całą treść skomponowaliśmy w jedną, estetycznie połączoną całość.
Na koniec, dodaliśmy trochę fajerwerków – animacji i przejść – by cała witryna, była lekka i przyjemna w przeglądaniu.

Finalny efekt możecie zobaczyć na zdjęciach obok lub zaglądając na www.studiorondo.pl

s. Daria Tyborska
Współpraca z p. Michałem w tworzeniu strony była czystą przyjemnością. Duża kreatywność, dyspozycyjność względem każdej zmiany, ogromna wiedza i PASJA w tworzeniu, otwartość na to, co nowe, a przede wszystkim wielka chęć pomocy i uczynienia dobra. Z ogromną radością polecamy każdemu!
s. Daria Tyborska
Klient