Marketing Strony www

Sklep internetowy, który przyciągnie klienta – Jak go prowadzić

eCommerce - Sklep online dla małej firmy

Powiedzenie: “Klient nasz pan” często znajduje swoje zastosowanie podczas przeróżnych transakcji. Jest ono jak najbardziej prawdziwe, ponieważ to klient jest fundamentem potrzebnym w budowli, jaką jest handel. Bez osoby kupującej, handel nie miałby najmniejszego sensu. Zatem, skoro klient jest tak ważnym ogniwem na rynku, to jak lepiej przykuć jego uwagę? Jak prowadzić sklep online, aby ten spełniał oczekiwania klientów?

Istnieje całe multum sklepów internetowych, które oferują przeróżne produkty. Zapewne o większości z nich nie słyszeliśmy. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy. Niektóre sklepy internetowe nie są rozwinięte do odpowiedniego stopnia, przez co zadowolenie klienta może spaść. A przecież siła i potencjał internetu jest przeogromna. Istnieje wiele rozwiązań mogących pomóc w lepszym odbiorze witryny. Niektóre mogą wydawać się detalami, ale jak powszechnie wiadomo, to detale budują całość. Co zatem warto zrobić i na co zwrócić uwagę, przy tworzeniu lub modernizowaniu sklepu internetowego?

Sklep online musi być eye-catching

Wyobraź sobie, że widzisz przed sobą dwa sklepy. Jeden z nich jest zaniedbany, zaczyna odchodzić od niego tynk, a samo jego otoczenie nie jest do końca ładne. Drugi zaś sklep jest ładnie pomalowany, a w jego pobliżu rosną kwiaty. Wystarczy ocena wizualna, aby wybrać sklep, do którego masz pójść. Wybrałbyś zapewne ten drugi, zadbany, ponieważ wiedziałbyś, że czułbyś się w nim dobrze. Podobnie jest ze sklepem internetowym.

Efekt wizualny jest pierwszym punktem, który trzeba odhaczyć. Jeżeli wygląd Twojej strony nie będzie do końca przekonujący, to prawdopodobnym jest, że potencjalny klient opuści go po krótkim czasie. Co ważniejsze w takowej sytuacji, może on wybrać oferty konkurencji, a tego byś nie chciał.

Sklep online dla branży meblarskiej - Messto.eu
Atrakcyjny wygląd jest bardzo ważnym ogniwem.

Niektórzy mogą uważać, że ważne jest to, co chce się sprzedać, jednak poprzez odpowiedni wygląd strony dajesz jeszcze coś oprócz produktu – dobre wrażenie.

Dlatego zadbaj o to, aby klienci kojarzyli Cię nie tylko z dobrego produktu. Bo im większe wrażenie zrobisz na użytkowniku, tym opłacalność biznesu może być większa.

W czym mogę służyć?

Podczas zakupów w sklepie nieraz mamy dylemat, co do wyboru danego produktu. W takich sytuacjach pomocną dłoń mogą nam podać pracownicy, którzy doradzą w kwestii zakupu, np. telefonu. Dlaczego nie zadbać o to również w sklepie online? Zakup przez internet może być trudniejszy od tego tradycyjnego, ponieważ nie mamy fizycznego kontaktu z produktem. Dlatego klienci mogliby mieć pytania co do konkretnego przedmiotu.

Jeżeli to możliwe stwórz swego rodzaju “interaktywne centrum”, w którym klienci nie tylko mogliby prosić o informację, ale również wystawić ocenę. Ja również lubię korzystać z tego rodzaju funkcji, ponieważ mogę być pewniejszy w kwestii zakupów. Uwierz, że taka opcja jest bardzo przydatna.

Byłby to również ukłon z Twojej strony, ponieważ pokazałbyś, że zależy Ci na dobru kupującego.

Sklep online, który jest przyjazny

Odpowiedni stosunek do klienta jest najważniejszym warunkiem w biznesie. Niedopuszczalne są kłótnie bądź utarczki z drugą osobą, które tylko psują wizerunek firmy. Przyjazne nastawienie powinno być nieodłączną częścią w życiu każdego właściciela sklepu. Działalność online również powinna być przyjaźnie nastawiona do kupca.

Chodzi tu przede wszystkim o grzeczne sformułowania w opisach strony, jak choćby: “Drogi kliencie“, lub “Serdecznie dziękujemy“. Prawidłowa budowa zdań pod tym względem jest istotna dla prawidłowego wizerunku. Wówczas kupujący wie, że to on jest najważniejszy oraz, że darzysz go szacunkiem. Zainteresuj się klientem, jego potrzebami, bo jak mawiał Dale Carnegie: “W dwa miesiące możesz zdobyć więcej przyjaciół, interesując się innymi ludźmi, niż w ciągu dwóch lat, usiłując zainteresować sobą innych“.

Zapraszamy na naszego Instagrama oraz Facebooka. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *