Strony www

Skuteczne projektowanie stron internetowych. Od czego zależy sukces?

Projektowanie stron internetowych

Pod hasłem projektowanie stron internetowych zwykle szukamy kogoś, kto wykona naszą witrynę i sprawi, by była “żywa”. Dzięki temu wydaje nam się, że użytkownicy odnajdą nas sami a my zainwestowaliśmy w świetny sposób reklamy. Niestety, w dzisiejszych czasach ogrom konkurencji sprawia, że trzeba nie tyle zaprojektować swoją witrynę, co przemyśleć ją pod kątem pozycjonowania i sprzedaży.

  • W jaki sposób wyróżnię się na tle konkurencji?
  • Co sprawi, że klienci będą chcieli kliknąć akurat na moją domenę?
  • Czy mam plan rozwoju swojego biznesu w sieci?
  • Kto jest właściwie moją grupą docelową?

To tylko niektóre z pytań, które warto sobie zadać zanim zlecimy jakiejś firmie wykonanie naszej strony. Omówmy zatem kilka najważniejszych czynników, które przekładają się na internetowy sukces.

SEO, SEM i Pozycjonowanie

Każda firma coś sprzedaje. Czasem są to umiejętności a czasem produkty, które mają na celu rozwiązanie czyichś problemów. Jeśli jednak chcesz sprzedawać np. etui do telefonów to weź pod uwagę, że robią to już setki firm. Projektowanie stron internetowych trzeba przemyśleć także pod tym względem.

Musisz zastanowić się co wyróżni Twoją markę i w jaki sposób potencjalni użytkownicy będą mogli ją odnaleźć. I tutaj bardzo pomocne jest skupienie się na danej niszy. Dlaczego? Otóż pod hasłem etui do telefonu jest setki (jeśli nie tysiące) reklam. Firmy latami budowały tam swoją pozycję, dlatego bez większego budżet po prostu nie masz szans się przebić. Z kolei hasło skórzane etui do telefonu z klapką jest dużo mniej konkurencyjne.

Budując pod nie treść na swojej witrynie masz dużo większą szanse, że człowiek szukający skórzanego etui z klapką trafi właśnie do Ciebie. Chodzi więc o to, by oprócz estetycznie zaprojektowanej strony www mieć także pomysł na konkretne hasła, pod które będzie ona pozycjonowana.

Statystyki pokazują, że aż 85% sprzedaży pochodzi z ruchu organicznego.

Marketingowa estetyka

Projektowanie stron internetowych zwykle kojarzy nam się z przedstawieniem jakichś treści online. Czy zastanawiałeś się jednak dlaczego chcesz przedstawić akurat te informacje? Może nie wszystkie z nich interesują Twoich klientów? Jak myślisz, po co tak naprawdę weszli oni na Twoją stronę?

Duże nagłówki, wychodzące linki, przyciski i pogrubione fragmentu. Niech wskazują one na to, czego szukają Twoi klienci. Daj im to, po co przyszli.

Niech menu oraz nagłówki wskazują na to, czego chcą potencjalni klienci. Jeśli sprzedajesz wspomniane etui to wyróżnij je na głównej stronie oraz podstronach. Pamiętaj, by umieści na każdej z nich link do Twojego sklepu, a wtedy projektowanie stron internetowych będzie dla Ciebie skuteczne.

Cennik, czyli o tym, ile to kosztuje

Jak już wspomnieliśmy projektowanie stron internetowych składa się z wielu czynników. W naszej firmie razem z klientami uzgadniamy już na wstępnie dobór odpowiednich treści oraz sposób ich prezentacji. Co więcej, każdy projekt otrzymuje darmową wycenę, dzięki czemu każdy klient może porównać naszą ofertę z konkurencją.

Zwykle koszt wykonania strony www wraz ze strategią jej pozycjonowania to koszt 1000-2000 złotych. Pamiętaj, jednak że jest to dużo lepsze niż dostanie strony 200 złotych taniej, której nikt nie odwiedza. Patrz zatem na projektowanie stron internetowych nie tylko pod kątem designu. Zawsze zapytaj czy usługa zawiera:

  • Optymalizację stron pod względem szybkości,
  • Dopasowanie treści i pomoc w jej pozycjonowaniu,
  • Instalację niezbędnych narzędzi do rozwoju witryny np. pod kątem wyszukiwarek,
  • Późniejsze wsparcie, pomoc techniczną i sugestię.

W Pomyśl inaczej oferujemy to do każdej strony www, którą projektujemy. Dzięki temu nasze usługi są kompleksowe a klienci w 100% zadowoleni. Pamiętaj jednak, że oferta każdej agencji jest trochę inna. Jednak mamy nadzieję, że po tym artykule będzie już wiedział co wiąże się ze skutecznym projektowaniem stron internetowych!

Zapraszamy również do zajrzenia na naszego Instagrama, gdzie umieszczamy wiele wartościowych treści związanych z rozwojem biznesu. Dzięki nim dowiesz się jak ulepszyć swoją firmę i zwiększyć sprzedaż nawet 3-krotnie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *