Strony www

Strona na WordPress – cennik, dlaczego warto oraz Darmowa Wycena

Strona na Wordpress - Panel Admina

Chęć założenia sklepu internetowego, bloga lub portalu informacyjnego wiąże się z wyborem odpowiedniego oprogramowania. Strona na WordPress, w HTMLu czy możesz w jakimś innym systemie CMS? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak użytkownicy najczęściej decydują się na CMS WordPressa. Czym jest ten “kreator witryn” i jakie są jego wady i zalety?

Muszę przyznać, że sam korzystam z WordPressa i jestem bardzo zadowolony. Oprogramowanie jest funkcjonalne i proste w obsłudze. Oczywiście, jest to mój punkt widzenia, ale podejrzewam że wiele osób ma podobne odczucia.

Rafał Mika – sportowyblog.pl

Mimo wszystko, postaram się przybliżyć wam temat WordPressa z jak najbardziej obiektywnej strony. Wskażę, jego zalety oraz wady. Dzięki temu będziesz mógł zweryfikować, czy aby na pewno ten program jest dla Ciebie. Żyjemy w dobie internetu, dlatego takie informacje mogą okazać się ważne przy ewentualnych decyzjach. Najpierw jednak chciałbym przybliżyć, czym w ogóle jest WordPress.

Strona na WordPress - Przejrzysty i Elegancki projekt dla Messto.eu
Messto.eu – Elegancka strona na WordPress dla firmy meblarskiej

Czym służy WordPress?

Program ten jest otwartym oprogramowaniem służącym do tworzenia witryn, aplikacji, a także blogów. Twórcami tegoż programu są Matt Mullenweg i Mike Little. Ich pomysł miał swe początki w 2001 roku, zaś oficjalna premiera w 2003 roku. Dzięki WordPress można prowadzić, np. bloga, bez własnego hostingu za odpowiednią opłatą. WordPress z czasem stał się programem do prowadzenia blogów.

Stworzony był bowiem na potrzeby bloga. W głównym panelu można ujrzeć “wpisy”, “komentarze” lub “media”, czyli funkcje, które są niezbędne dla każdego blogera.

Strona na WordPress – zalety

Funkcjonalność

Możesz wybrać wiele funkcji potrzebnych do Twoich witryn: tagi, komentarze, obrazki wyróżniające, kategorie, archiwum i wiele innych. Jak widzisz możliwości do kreowania funkcjonalnej strony jest wiele.

Łatwa instalacja

Strona na WordPress to prościzna! Jej instalację wspiera wiele Auto-instalatorów a sam plik waży zaledwie 12MB.

Tworzenie własnych szablonów

Istniejącą już stronę można łatwo zintegrować z WordPressem. Wystarczy znać trochę kodu i można zdziałać prawdziwe cuda!

Biblioteka mediów

Dzięki niej możesz zarządzać zdjęciami, załącznikami i galeriami. WordPress oferuje również funkcje takie jak: skalowanie, kadrowanie, itp.

Częste aktualizacje

Zapewnia wysoki poziom wydajności, bezpieczeństwa oraz kompatybilność z najnowszymi technologiami.

Łatwość w obsłudze

Prosty interfejs zapewnia szybkie oswojenie się z możliwościami, które oferuje strona na WordPress. Dzięki temu możesz wykonywać wiele funkcji bez pomocy drugiej osoby.

Dostępność wielu wtyczek

Dzięki temu możesz rozszerzyć funkcjonalność systemu oraz polepszyć jego parametry. Co więcej możesz to zrobić niskim kosztem.

Zamawiając stronę internetową w naszej firmie możesz zapłacić za pomocą szybkich przelewów online lub kartą kredytową.

Wady systemu WordPress

Brak pełnego wsparcia wielojęzyczności

Co prawda, WordPress jest oprogramowaniem, które ciągle się rozwija, jednak nie ma ono jeszcze pełnego wsparcia dla większości języków. Na szczęście jest mnóstwo wtyczek (np. Loco Translate lub GTranslate), które bezpłatnie rozwiązują ten problem.

Błędne praktyki

Jest wielu użytkowników, którzy stosują gotowe szablony i wtyczki złej jakości. Wysokim kosztem realizują proste funkcje, czego wynikiem jest ryzyko nieskutecznej strony.

Dużo lepiej będzie zatem jeśli Twoja strona na WordPress zostanie wykonana przez profesjonalistów. Skorzystaj z sekcji Darmowa Wycena i zaufaj naszym umiejętnościom! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *