Strony www

Strony internetowe. Od czego zależy ich cena? Strony www od kuchni!

Wiele osób pyta nas od czego dokładnie zależy wycena strony www. Zwykle odpowiadamy w kilku zdaniach, jednak doszliśmy do wniosku, że warto powiedzieć o tym coś więcej. Strony internetowe to bowiem nie tylko to, co widzimy. To mechanika stojąca za nimi, odpowiednie rozłożenie treści i sprawienie, by to wszystko razem współgrało oraz działało.

Technologia strony www

Strony internetowe można zbudować za pomocą wielu narzędzi. Każde z nich ma oczywiście swoje wady i zalety. Przykładowo WordPress jest idealny do sklepów i stron wizytówek, natomiast własne systemy najlepiej budować za pomocą framework’ów takich jak Laravel. Naturalnie im bardziej skomplikowana strona, tym jej cena jest wyższa. Warto jednak pamiętać, że razem z ceną wzrasta też przejrzystość strony i jakość kodu. A to ma ogromny wpływ na m.in. pozycjonowanie strony internetowej.

Potrzebne narzędzia

Prawdą jest że wszystkie strony www mogą być zakodowane od A do Z w notatniku. Czy jednak ma to sens? Czasem warto zakupić kilka wtyczek lub licencji, które pomogą zbudować strony www (lub ich system) kilka razy szybciej! Taka inwestycja nie tylko sprawi, że Twoja witryna będzie wykonana w krótszym okresie, ale też z pewnością pozwoli zaoszczędzić wiele środków w dłuższym terminie. Większość oprogramowań jest bowiem regularnie aktualizowana i ma dosłownie tysiące opcji i ustawień. Wykonanie tego przez programistę zajęłoby naprawdę dużą ilość czasu i pieniędzy!

Optymalizacja pod wyszukiwarki

W agencji Pomyśl inaczej każda strona jest gratisowo optymalizowana pod kątem SEO, jednak bardziej zaawansowane witryny są trochę bardziej wymagające. Przykładowo, do sklepu internetowego z trzydziestoma produktami warto spojrzeć na każdy z nich w sposób indywidualny. Strony internetowe nie optymalizuje się bowiem całościowo, jednym kliknięciem. Wymagają one dokładnej analizy i optymalizacji treści na każdej podstronie, opisie czy nawet obrazku (zalecane jest, by dodawać opisy alt do zdjęć)! To zajmuję trochę czasu, a pamiętajmy, że on też ma swoją cenę, szczególnie u specjalistów w danej branży.

Zdjęcia, grafiki

Jeden z najważniejszych elementów strony www to jej szata graficzna. W internecie ciężko jednak znaleźć odpowiednie obrazki, które są na bezpłatnych licencjach. Przydatne są portale takie jak Freepik czy Pixabay, jednak i na nich wiele zasobów jest płatnych. Co więcej, strony internetowe często wymagają stworzenie spersonalizowanych figur i kształtów, co wymaga umiejętnej pracy w Photoshopie.

Ogólnie, strony www to nie tylko to, co widać. Powiemy nawet więcej, tworzenie samej strony jest bardzo przyjemne i proste, jednak zbudowanie jej mechaniki, opracowanie szaty graficznej jest już dużo bardziej wymagające. To wszystko wymaga fachowej wiedzy i często zakupu dodatkowych rzeczy lub funkcjonalności. Jeśli chciałbyś poznać wycenę swojego projektu strony www to śmiało kliknij w tą linijkę! Z chęcią podamy Ci od czego zależy ona w danym przypadku i odpowiemy na wszystkie pytania!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *