Strony www

Tworzenie stron internetowych. Cena, projekty i to, o czym warto pamiętać.

Tworzenie profesjonalnych stron internetowych wcale nie jest tak prostym zadaniem jak się wydaję. Nie chodzi bowiem o zakodowanie danego szablonu, czy o sam design, ale o coś więcej. Profesjonalne witryny muszą być dobrze zoptymalizowane pod kątem szybkości a także pozycjonowania. W dzisiejszym artykule powiemy zatem jak wygląda projektowanie stron www a także przedstawimy kilka szczegółów, na które warto zwracać uwagę.

Jaka jest cena profesjonalnej strony?

Szczerze mówiąc, zależy to od wielu czynników. Strona internetowa może być bowiem kodowana od A do Z, zbudowana na podstawie systemu CMS (np. WordPressa) lub postawiona przy użyciu jakiegoś Frameworku. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak tworzenie stron internetowych przy użyciu każdego z nich może być efektywne i bardzo skuteczne. W naszej agencji większość projektów opieramy o WordPress, jednak zdarzają się też takie, które wolimy zakodować.

Cena strony www waha się zwykle od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nieco wyższe stawki dotyczą budowania aplikacji mobilnych, ponieważ zwykle wymagają one pisania całego kodu od zera. Wracając do wyceny stron internetowych, jeśli chciałbyś poznać wycenę twojego projektu śmiało zajrzyj na naszą podstronę pt. Darmowa wycena. Z chęcią podamy Ci naszą ofertę a także sugestie dotyczące wykonania.

Tworzenie stron internetowych – na co zwracać uwagę?

Wiele osób szuka wykonawcy swojej witryny na różnego typu grupach (portalach) dla freelancerów. W ten sposób rzeczywiście mogą oni zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, jednak jest jedno “ale”.

Cena zwykle odzwierciedla jakość danej usługi. Ile zatem jest warte tworzenie stron internetowych za 400 złotych? Czy rzeczywiście będą one spełniały swoje zadanie? Czy ich design będzie oryginalny a sama witryna dopracowana pod katem SEO i szybkości, jak sądzisz?

Warto patrzeć też na portfolio danej osoby lub agencji. Jeśli z dumą chwalą się oni swoimi projektami, umieszczają do nich linki a także referencje to możesz być spokojny o swoje zlecenie. Przykładowo w Pomyśl inaczej stworzyliśmy specjalny rodzaj wpisów poświęconych naszych pracom. Możesz przeczytać w nim m.in. o klasycznej stronie aut do wypożyczenia lub o tym jak pomogliśmy innej agencji marketingowej w zbudowaniu profesjonalnego wizerunku. Takie wpisy pokazują, że tworzenie stron internetowych w Pomyśl inaczej jest rzeczywiście na wysokim poziomie a my z chlubą możemy mówić o tym, jak pomogliśmy naszym klientom.

Jak zaprojektować stronę internetową?

Tworzenie stron internetowych to jedno, natomiast przemyślenie ich funkcji to drugie. Warto zastanowić się nad tym zanim zlecimy komuś wykonanie naszej wirtualnej wizytówki. Pomocne mogą być pytania:

  • Kim są moi potencjalni klienci?
  • Jakie treści pomogą mi ich przyciągnąć?
  • Czym mogę się wyróżnić w mojej branży?
  • Jakie strony są według mnie bardzo dobre, jakie pomysły warto z nich zapożyczyć?

Jeśli poświęcić trochę czasu na przemyślenie koncepcji swojej witryny to uwierz mi, że rzeczywiście będzie ona bardzo skuteczna. Przeanalizuj Twoje mocne strony i to, co może Cię wyróżnić a zobaczysz, że klienci będą trafiać do Ciebie sami! I oczywiście, pamiętaj o tym, by tworzyć ją razem z ekspertami w tej dziedzinie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *